۲۶ آذر ۱۳۹۴ | تعداد بازدید : 2248

برگزاری دوره ‌آمادگی درس آمار زیستی برای آزمون دکتری 95

برگزاری دوره ‌آمادگی درس آمار زیستی برای آزمون دکتری 95 

آمار زیستی (آمار حیاتی، مقدمات آمارزیستی، روش‌های آماری و آمار و احتمالات) یکی از درس‌های کلیدی و مهم است که متقاضیان رشته‌های ذیل می باشد:
 
اپيدميولوژي 
پرستاری
پزشکی مولکولی
انفورماتيك پزشكي 
روانشناسي باليني 
روانشناسی نظامی
سیاست‌های غذا و تغذیه  
سلامت در بلایا و فوریت‌ها  
فیزیک پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی
مددکاری اجتماعی
مطالعات اعتیاد
مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)
ویروس شناسی پزشکی
 
بیشتر داوطلبان رشته های فوق به دلیل آنکه در دوران کارشناسی‌ارشد به صورت اصولی و مفهومی به آن نپرداختند، برای آزمون دکتری باز هم به مانع آمار برمی‌خوردند. به‌دلیل فرمول و مفاهیم زیادی که درس آمار زیستی دارد معمولاً سر جلسه با مشکل مواجه می‌شوند. بعضاً دانشجویان بر این باور هستند که برای پاسخگویی به این درس کافیست جزوه و کتاب مورد مطالعه قرار بگیرد.
حال چند سوال:
 
۱- آیا می‌دانید آمار یکی از دروس تخصصی مقطع دکتری شما می‌باشد؟
۲- آیا می‌دانید برای نگارش رساله بایستی با این علم آشنایی داشته باشید؟
۳- آیا می‌دانید درصورتی که درس آمار را از پایه یاد نگیرید، نمی‌توانید مفاهیم اساسی را تجزیه و تحلیل کنید؟
۴- حال اگر پایه ضعیفی در این درس داشته باشید می‌توانید پاسخگوی سوالات مذکور باشید؟
 
کلاس آمارزیستی در موسسه دکتر خلیلی برای رشته‌های فوق برگزار می‌گردد. در این کلاس‌ها تاکید بر مفهوم در اولویت قرار دارد و فرمول‌های مشابه و سخت توسط کدهایی آموزش داده می‌شود.

 چرا مفهـوم؟؟ چرا حفظ نکنیم؟؟؟؟
تا نه تنها برای آزمون بلکه برای مقاطع بعدی هم به مشکل بر نخورید.گیریم که حفظ کردید، با توجه به اینکه آمار یک درس تحلیلی است و تست‌ها به سمت مفهومی پیش رفته است، حتماً سر جلسه به مشکل بر خواهید خورد. با توضیحات مذکور این کلاس را می‌توان یک تیر و چندین نشان نامید. حالا که قرار است چندین ساعت برای حفظ کردن وقت بگذارید، خب همان ساعت را صرف یادگرفتن آن هم از پایه بکنید!!
 
ما پایه‌ ضعیفی داریم، چطور آمار دکتری رو بخونیم؟؟؟؟
جای نگرانی نیست، اتفاقاً این کلاس‌ها برای دانشجویانی است که پایه بسیار ضعیفی دارند و در این دوره آموزشی مفاهیم از بسیار ساده به سخت بیان می‌شود.
 
سرفصل‌ها چیه؟؟
در این دوره تست‌ کنکور سال‌های گذشته و همچنین تست‌های تألیفی بر اساس سرفصل‌های جدید وزارت بهداشت بصورت طبقه بندی شده، مرتبط‌ با سرفصل‌های مورد مطالعه ذیل مورد بررسی قرار می‌گیرد:
  • آمارتوصیفی
  • احتمال(با روش منحصر بفرد استاد مربوطه(
  • متغیرهای تصادفی(امیدریاضی، ضریب همبستگی و)
  • توزیع‌های خاص(گسسته و پیوسته(
  • فاصله اطمینان
  • آزمون فرض
  • نمونه‌گیری
  • تحلیل واریانس و کوواریانس و آزمون‌های پیگیری
  • آزمونهای ناپارامتری
  • رگرسیون
هر سرفصلی اهمیت خاص خود را دارد ولی باتوجه به سابقه مدرس، یادگیری آن‌ها برای شما ساده خواهد بود.
  
مدرس کیه؟؟؟ سابقه داره؟؟؟ وقتمون رو تلف نکنه؟؟
 مدرس این درس استاد اسلامی هستند، استاد اسلامی مؤلف اولین کتاب جامع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری آمار زیستی برای علوم پزشکی هستند. دانشجویانی که سال گذشته در کلاس‌های آمار زیستی استاد اسلامی شرکت نمودند درس آمار زیستی را به‌طور متوسط بالای 70 درصد پاسخ صحیح داده‌اند. برای کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، سوالات تألیفی آمارزیستی ایشان ۸۰ درصد با سوالات کنکور تطبیق داشت! جالب است که بدانید معمولاً دانشجویان از سوالات احتمال فراری هستند، ولی ایشان روشی ابداع کرده‌اند که سوالات احتمال را بدون حفظ فرمول پاسخ بدهید!!


آیا می‌دانید تألیف و گردآوری کتاب درسنامه جامع آمار زیستی از مهرماه ۱۳۹۲ تا شهریور ۱۳۹۴ طول کشید و در کمتر از 2ماه از تاریخ انتشار، به چاپ دوم رسید؟؟