۲۳ فروردین ۱۳۹۴ | تعداد بازدید : 2174

برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام‌نور در 4 اردیبهشت و توزیع کارت ورود به جلسه فراگیر ارشد پیام نور از اول اردیبهشت

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از ارائه 15 رشته جدید در نوبت پانزدهم آزمون کارشناسی ارشد دوره فراگیر این دانشگاه که هفته اول اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، خبر داد.

برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام‌نور در 4 اردیبهشت

طبق گزارش خبرگزاری مبنا به نقل از ایسنا دکتر اصغر ابوالحسنی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام نور به دو شیوه عمومی(آزمون سراسری) و فراگیر دانشجو می‌پذیرد، درمورد پانزدهمین دوره پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر گفت: ثبت‌نام این آزمون از 21 دی‌ماه آغاز شد و در 28 دی‌ماه 93 به اتمام رسید. این آزمون در تاریخ 4 اردیبهشت 94 برگزار خواهد شد و نتایج آن در اواخر مردادماه اعلام می‌شود. ظرفیت پذیرش این آزمون در مقایسه با سال‌ قبل تفاوت چندانی نکرده و 16 هزار و 80 نفر است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام‌نور در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد مجموعا 176 رشته ارائه می‌کند، از ارائه 15 رشته‌ی جدید در این دوره خبر داد و افزود: در این دوره 15 رشته جدید که شامل رشته‌های بین رشته‌ای هم می‌شود ارائه خواهد شد. این رشته‌ها شامل علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مدیریت کتابخانه‌های دیجیتال، علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش علم سنجی، زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات عامه، زیست شناسی علوم جانوری گرایش بافت و جنین شناسی، کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید، مدیریت بازرگانی گرایش تحول، کارآفرینی گرایش آموزش عالی، مدیریت آموزشی، مشاوره و راهنمایی، مدیریت امور شهری، مشاوره خانواده، مدیریت دولتی گرایش تطبیقی و توسعه، علوم تربیتی، برنامه ریزی آموزشی،مهندسی برق، مدیریت کسب و کار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد 94 دانشگاه پیام نور از روز سه شنبه اول اردیبهشت خبر داد.

توزیع کارت ورود به جلسه فراگیر ارشد پیام نور از اول اردیبهشت

طبق گزارش خبرگزاری مبنا به نقل از ایسنا حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد 94 دانشگاه پیام نور برای 152 کد رشته امتحانی و گرایش تحصیلی و در پنج گروه آموزشی شامل علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنر از روز یکشنبه 21 دی ماه 93 از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز چهارشنبه هشت بهمن پایان پذیرفت.

وی از ثبت نام 80 هزار و 509 داوطلب در این آزمون خبر داد و افزود: از این تعداد 38 هزار و 671 نفر زن و 41 هزار و 838 نفر مرد هستند. همچنین از تعداد 80 هزار و 509 داوطلب 65 هزار و 961 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 3073 نفر در گروه آزمایشی علوم پایه، 7825 نفر در گروه آزمایشی فنی و مهندسی، 938 نفر در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی و 2712 نفر در گروه آزمایشی هنر ثبت نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد کارت ورود به جلسه در آزمون توضیح داد: کارت ورود به جلسه در آزمون و برگ راهنما از روز سه شنبه اول اردیبهشت لغایت پنج شنبه اول اردیبهشت روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار داده می‌شود و کلیه داوطلبان ضرورت دارند در این مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به دریافت پیرینت کارت اقدام نمایند.

توکلی در مورد زمان برگزاری این آزمون اظهار کرد: این آزمون در صبح روز جمعه چهارم اردیبهشت به صورت تستی چهارگزینه‌ای در 101 شهرستان مختلف و حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از 8:30 صبح آغاز شده و درهای ورود به جلسه نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد. لذا داوطلبان باید قبل از بسته شدن درهای ورود در حوزه‌ امتحانی حضور یابند.

وی در مورد ظرفیت پذیرش این آزمون نیز گفت: ظرفیت پذیرش برای 739 رشته محل 16 هزار و 780 است و از تعداد 739 رشته محل 625 رشته محل به شیوه آموزشی پژوهشی با ظرفیت 12 هزار و 500 نفر و 114 رشته محل به شیوه الکترونیکی 4280 نفر است.